Preaload Image

مکتبچی چیست؟

مکتبچی پلت فرمی برای درآمد زایی دانشجویان، فارغ التحصیلان، اساتید و کاربرانی هست که یا توانایی تدریس دوره ای آموزشی و یا محتوایی برای فروش دارند. در کنار این پنل، خدمات متنوعی برای دانشجویان و کاربران مکتبچی فراهم شده است که به شرح زیر هستند:

 • دوره های آموزشی مکتبچی: در این قسمت، دوره های آموزشی موجود و در دست ساخت مکتبچی را مشاهده می کنید. دوره های آموزشی موجود در مکتبچی توسط مدرسین مکتبچی تهیه شده و به نفع آنها به فروش می رسد. لذا خواهشمند است در صورتی که از دوره ای راضی بودید، ابتدا به آن دوره ستاره بدهید و با تشویق دوستانتان به خرید این دوره، به مدرس آن دوره در تولید محتواهای بیشتر و با کیفیت تر کمک کنید. همچنین اگر توانایی تدریس دوره ای آموزشی را دارید، هرچه زودتر به جمع مدرسین مکتبچی بپیوندید و از مزایای تدریس در مکتبچی برخوردار شوید.
 • فروشگاه مکتبچی: در فروشگاه مکتبچی شما می تونید موارد جالبی را که دنبال آن می گردید پیدا کنید و برای خرید آن چانه بزنید. در فروشگاه مکتبچی گزارش ها، فایل های آموزشی، فایل های اولیه ی نرم افزارها، کتاب های نفیس و کمیاب، حل تمرین ها و ... را می توانید پیدا کنید. در صورتی که در بالای محصول مورد نظر شما عبارت پیشنهاد را مشاهده کنید، می توانید قیمت پیشنهادی خود را برای آن محصول اعلام کنید. در صورتی که فروشنده ی آن محصول با قیمت پیشنهادی شما موافقت کند، شما کوپنی دریافت می کنید که می توانید به کمک آن از محصول مورد نظر را به قیمت خودتان بخرید!!
 • انجمن های مکتبچی: انجمن های مکتبچی مانند دیگر انجمن ها محلی برای پرسش و پاسخ نسبت به سوالات شما در مورد مسائل مختلف است. لطفا قبل از شروع بحث، ابتدا سوال خود را در انجمن جستجو کنید.
 • رویدادهای مکتبچی: در قسمت رویدادهای مکتبچی، سمینارها، ورکشاپ ها و دوره های آموزشی کاربران وبسایت به صورت رایگان تبلیغ می شود. برای تبلیغ رویداد خود از طریق فرم مربوطه استفاده کنید.
 • وبلاگ مکتبچی: در وبلاگ مکتبچی، آخرین اخبار، اطلاعات و نکات علمی و دانشجویی را بدست می آورید. با عضویت در خبرنامه ی مکتبچی، هر دو هفته یکبار، ویدیو های آموزشی جدید اضافه شده به وبسایت و اخبار مکتبچی را در ایمیل خود دریافت می کنید.

برای ثبت نام در مکتبچی، کافیست به سادگی در وبسایت ثبت نام کرده و سپس از طریق پنل مدرس درخواست تدریس بدهید. نحوه ی همکاری با مکتبچی بسته به محتوایی که برای فروش می گذارید به دو دسته ی کلی زیر تقسیم بندی می شود:

 • ویدیوهای آموزشی: ویدیوهای آموزشی خود را طبق استانداردهای مکتبچی ضبط کرده و برای ما ارسال می کنید و ما آن را به اسم شما برای فروش می گذاریم. شما می توانید:
  • ویدیو آموزشی خود را در منزل ضبط کرده و برای ما ارسال کنید که در این حالت ۷۰% از سهم فروش را به خود اختصاص می دهید. یا اینکه
  • ویدیو آموزشی خود را در موسسه ضبط کنید که در این حالت ۶۰% از فروش به شما تعلق می گیرد.
 • محصولات آموزشی: هر فایلی که فکر می کنید مورد نیاز کاربران مکتبچی ممکن از واقع شود اعم از جزوات آموزشی، گزارش ها، پروژه ها، حل تمرین ها، فایل های اولیه نرم افزارها، نقشه ها و ... را می توانید در مکتبچی بفروشید. در این حالت ۸۰% از درآمد حاصل از فروش به شما تعلق می گیرد.